POLECAMY...

Wyloguj się do życia - William Powers

Jak dbać o zwierzęta?

 „Jak zadbać o swoje domowe zwierzątka” to temat przewodni spotkana w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku z sześciolatkami z Przedszkola nr 6. 

Pomocne w przybliżeniu tematu okazały się trzy książeczki: 1. „Uśmiechnij się , piesku” Wiesława Drabika - pobudził rozmowę o posiadanych przez dzieci zwierzątkach domowych, o tym, że pieski „uśmiechają” się merdając ogonkami oraz bardzo ważne ostrzeżenie,  że nie wolno zaczepiać obcych zwierząt bez pozwolenia właściciela. 2. „Powiedz komuś!” Elżbiety Zubrzyckiej z pięknymi ilustracjami ostrzega hasłami „ nie wolno znęcać się nad zwierzętami” i „nie wolno porzucać zwierząt”. Wywołało to ogromną dyskusję pełną emocji i zasłyszanych historii. Rozmawialiśmy przy okazji o roli schronisk dla zwierząt, o pomocy pokrzywdzonym zwierzętom. I wreszcie 3. książeczka „Chciałbym mieć psa czyli jak wychować człowieka” Marcina Pałasza , którego nie tak dawno mieliśmy radość gościć na spotkaniu autorskim. Ta lektura wprowadziła nas w znajomość „psiego języka”, po czym poznać radość psa? czy  jest smutny, może chce się tylko pobawić?

Pomysły „Jak zadbać o zwierzątka”, dzieci wyraziły rysunkami, które posłużyły nam do zabawy w zgadywanie co autor  pracy chciał nam opowiedzieć. Dzieci z radością zabrały ze sobą swoje prace.

            Przedszkolaki zapoznały się ze zbiorami Powiatowej Biblioteki, zaskoczone różnorodnością książek – obrazkowych, wydających dźwięki czy też książeczek z okienkami. Zapraszamy!

 

Galeria zdjęć