POLECAMY...

Dario Fo - Córka papieża

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09.2022 w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku odbyły się zajęcia literacko-plastyczne, głośne czytanie książki „Bezpieczne dzieciaki”. Książka ta zawiera zbiór najważniejszych zasad bezpieczeństwa, poznajemy rodzinę Bystrzaków, a śledząc jej przygody dzieci łatwo przyswajają wiedzę na temat radzenia sobie z trudnościami.

Wybór lektury nie był przypadkowy, ponieważ odwiedziły nas dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej NR 4 w Turku . Co prawda jeszcze do szkoły docierają pod opieką dorosłych, ale znajomość zasad bezpieczeństwa w ruchu ulicznym i podstawowych zasad ruchu drogowego zawsze się przydaje.

Oprócz czytania i wyszukiwania zasad bezpiecznej drogi do szkoły, odbyła się zabawa plastyczna. Zajęcia polegały na narysowaniu dróg  i różnych zdarzeń oraz stworzenie mini galerii sytuacji bezpiecznego dotarcia do szkoły. Wykonane prace dzieci z zadowoleniem zabrały ze sobą.

 Dzieci zapoznały się także ze zbiorami Powiatowej Biblioteki Publicznej, do której serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia!

 

Galeria zdjęć