POLECAMY...

Angielski krok po kroku

ANGIELSKI Krok po kroku to kurs do kompleksowej nauki języka angielskiego, od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1 - B1). Polecany jest osobom...

Spotkanie autorskie

16.09.2022 w ramach projektu „Regionalizm w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku” odbyło się spotkanie autorskie  z Arturem Lodzińskim.

Artur Lodziński- turkowianin, współautor książki Bicz i jego mieszkańcy (Bicz,2020r.) oraz autor książki Bicz i jego mieszkańcy – ciąg dalszy, regionalista i pasjonat historii, kolekcjoner zabytkowej techniki rowerowej, członek Koła Miłośników Dziejów i Tradycji Regionu w Kawęczynie. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali jak wyglądał proces zbierania informacji do napisania książki dotyczącej mieszkańców miejscowości Bicz, ale również historii poszczególnych rodzin. W książce znajdziemy przykłady przyśpiewek weselnych, miejscowej gwary, zabytki techniki i architektury wiejskiej- przybliża nam to tradycje wsi polskiej, tak już zapominane. Interesującą jest miedzy innymi historia nieistniejącej już Leśniczówki czy Punktu Bibliotecznego. Całość uzupełniają zdjęcia i archiwalne dokumenty, często trudno dostępne.

Zachęcamy do zwiedzania skansenu w tej miejscowości.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Bicz i jego mieszkańcy-ciąg dalszy” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku, ul.Spółdzielców 4.


 

 

Galeria zdjęć